Dobre starty biatlonistów Wiktorii i Nikity Romanowych na Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostwach Świata w Estonii

2 marca w estońskim Otepaa na Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostwach Świata biatloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania rundę 150 m. Na starcie sprintu stanęli biatloniści Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Wiktoria i Nikita Romanowowie.

Biatloniści rywalizowali na dystansie 7,5 km. Mróz trochę spadł i tylko silny porywisty wiatr przeszkadzał na strzelnicy biatlonistom w trafnym strzelaniu. Nikita Romanow od samego startu mocno ślizgnął na podbiegach, nie zwalniał na równinnych odcinkach trasy i na strzelanie leżąc przybył na 54 pozycji. Nikita szybko wykonał strzelanie trafiając do wszystkich pięciu tarcz i na kolejne 2,5 km wyślizgnął na 25 pozycji. Okrążenie pokonał szybko i przed strzelaniem zajmował 25 miejsce. Strzelając stojąc porywisty wiatr przeszkadzał trafieniu do tarcz, Nikita wyczekał, kiedy wiatr trochę osłabnie i szybko strzelał trafiając do trzech tarcz. Po pokonaniu dodatkowych 300m zajmował 38 miejsce. Ostatnie 2,5 km do mety Nikita Romanow szybko pokonał strome podbiegi, mocno odpychał się kijkami na równinie i na mecie zajął 39 miejsce, pokonując 7,5 km za 23 min. 05,9 sek. Maksim Fomin z Wisagini zajął 73 miejsce z czasem 24 min. 33 sek. Jokūbas Mačkinė finiszował 70-ty z czasem 24 min. 10 sek., a Walentin Kaznaczenko 89-ty, pokonując 7,5 km za 28 min. 02sek.

Wiktoria Romanowa startowała na dystansie 6 km. Dla najmłodszej uczestniczki Mistrzostw trasa była trudna i rywalizować na dystansie z wiekowo o wiele starszymi biatlonistkami było nierealnie, ale Wiktoria starała się jak szybciej pokonać 2 km kręgi. Na pierwszym strzelaniu leżąc Wiktoria ostatnim strzałem nie trafiła do tarczy i przed kolejnym kręgiem zajmowała 72 miejsce, strzelając stojąc wszystkie 5 strzałów trafiły do celi i na ostatnie 2 km do mety wyślizgnęła na 76 pozycji. Ostatnie dwa kilometry dali się z trudem, ale tylko trzy zawodniczki wyprzedziły naszą biatlonistkę na ostatnim kręgu. Wiktoria Romanowa 6 km pokonała za 24 min. 19,2 sek. i zajęła 79 miejsce wśród 92 zawodniczek. Anna Jesipionok zajęła 53 miejsce z wynikiem 22 min. 34 sek., a Raminta Dindaite 73, pokonując 6 km za 23 min. 22 sek.

Gratulujemy Nikicie dobrego wyniku i Wiktorii wspaniałemu debiutu na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata.