15 medali biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Młodzieżowych Mistrzostwach Litwy

15 lutego, w drugim dniu Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w biatlonie, które odbyły się w Niemenczynie, bardzo dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zdobywając jeszcze 7 medali. Biatloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym ze strzelaniem 3 lub 4 razy, w zależności od wieku, na dystansie od 4 do 12,5 km.

Nikita Romanow i Rusłan Pukszto w grupie chłopców 1999-2000 r. ur. mieli do pokonania 12,5 km. Nikita na pierwszym strzelaniu leżąc popełnił błąd, na drugim strzelaniu stojąc był bezbłędny i objął prowadzenie. Na dwóch kolejnych wizytach na strzelnicy Nikita pudłował tylko raz i na mecie był pierwszy z prawie 5-minutową przewagą nad zdobywcą drugiego miejsca. Nikita Romanow 12,5 km pokonał za 37 min. 16 sek. i zdobył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w biatlonie. Rusłan Pukszto na czterech strzelaniach popełnił 9 błędów i na mecie zajął 3 miejsce, zdobywając brązowy medal. Rusłan Pukszto na pokonanie dystansu potrzebował 45 min. 20 sek.

Romuald Aleksandrow w grupie chłopców 2001-2002 r ur. na dystansie 8 km zajął 3 miejsce. Podczas trzech wizyt na strzelnicy Romuald popełnił 8 błędów, dystans pokonując za 31 min. 06 sek. W tej same grupie wiekowej dziewcząt Sara Urumowa zdobyła srebrny medal na dystansie 7,5 km. Sara na strzelaniu pudłowała 7 razy, a dystans pokonała za 32 min. 10 sek.

Dziewczęta i chłopcy 2003-2004 r. ur. rywalizowali na dystansie 6 km. Wiktoria Romanowa na pierwszym strzelaniu miała 2 błędy, drugie wykonała bezbłędnie, a na ostatnim pudłowała raz i zwyciężyła z wynikiem 22 min. 13 sek., zdobywając drugi złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w biatlonie. Drugi złoty medal także zdobył Marek Griniuk, pokonując 6 km za 22 min. 20 sek. Marek na trzech strzelaniach popełnił 7 błędów i zajął pierwsze miejsce.

W najmłodszej grupie wiekowej trzecie miejsce zajął Albert Gasperowicz na dystansie 4 km. Albert strzelając popełnił jeden błąd, dystans pokonał za 19 min. 08 sek. i zdobył brązowy medal. 4 miejsce zajął Daniel Buchowski (19 min. 55 sek.), Damian Rynkiewicz finiszował piąty z czasem 21 min. 50 sek., a Karol Chmielewski dystans pokonał za 23 min. 14 sek. i był siódmy.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc zostali nagrodzeni dyplomami i medalami Centrum Nieformalnego Nauczania Uczniów Litwy (lit. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras). Najlepszych biatlonistów nagradzali wice mer Rejonu Wileńskiego Robert Komarowski i metodyk działu kultury fizycznej i sportu Centrum Raimonda Cerkauskaite.

Wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego zdobyli 15 medali, w tym 7 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych. Przedstawiciele Onikszt zdobyli 4 złote, Wisagini – 2 złote, a Ignaliny i Wilna po 1 złotym medalu.