Znakomity występ Nikity Romanowa na Biatlonowym Pucharze Świata wśród juniorów we Włoszech

W piątek 15 grudnia w biatlonowym centrum we włoskim Ridnaun odbyły się zawody II edycji Biatlonowego Pucharu Świata wśród juniorów, w których startowało 120 sportowców z 35 państw świata. Biatloniści startowali w wyścigu indywidualnym na dystansie 15 km, w których bardzo dobrze wystąpił wychowanek Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Nikita Romanow, zajmując 47 miejsce.

Zawodnicy rywalizowali w wyścigu indywidualnym na dystansie 15 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu uzyskanego na dystansie dodawano karną minutę. O 3 lata młodszy od rywali Nikita szybko pokonał pierwsze 3 km. Strzelając leżąc Nikita trafił do wszystkich tarcz i na następne okrążenie wyślizgnął na 47 pozycji. Następny odcinek dystansu Nikita pokonał bardzo szybko, drugie strzelanie także wykonał bezbłędnie i podniósł się na 35 miejsce. Na trzecim strzelaniu nasz wychowanek mylił się jeden raz i ślizgnął na 42 pozycji. O tym, że w górach pogoda błyskawicznie się zmienia, mogliśmy się przekonać osobiście. W mgnieniu oka z zawieszonych nad górami chmur na strzelnicę opadła gęsta mgła. Nikita, gdy przybył na strzelnicę, zaledwo mógł dostrzec tarcze, dlatego chybił 2 razy. Na ostatnich 3 km Nikita Romanov szybko ślizgnął na podbiegach, wyprzedził 6 rywali i finiszował 47-my z czasem 51 min. 28 sek. (3 min. k.).

Maksim Fomin z Wisagini zajął 50 miejsce, pokonując 15 km za 52 min. 13 sek. (3 min. k.). Jokūbas Mačkinė z Ignaliny dystans pokonał za 56 min. 33 sek. (5 min. k.) i zajął 80 miejsce, a Valentin Kaznaczenko finiszował na 90 miejscu z czasem 90 min. 46 sek. (5 min. k.).

Gratulujemy Nikicie wysokiego wyniku i życzymy celnych strzałów na zawodach w sprincie 16 grudnia.