Siatkarki z Awiżeń – zwyciężczynie XIV Ligi Polonijnej

Siatkarki z Awiżeń 16 maja zdobyły złote medale w „XIV Szkolnej lidze o nagrody KS „Polonii” Wilno, chociaż druga część drużyny w tym samym okresie w Pułtusku walczyła o medale w Turnieju siatkówki dla młodzieży polskiej i polonijnej „Volleyball Polonia Cup 2017”.

XIV Szkolna liga o nagrody KS „Polonia” Wilno wystartowała w styczniu i do udziału zgłosiła się rekordowa ilość – 12 zespołów z 11 szkół. Ligę podzieliliśmy na 4 etapy i drogą eliminacji do etapu finałowego dotarły cztery zespoły: siatkarki z Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego i Jana Pawła II z Wilna, Gimnazjum J. Śniadeckiego z Solecznik i siatkarki z Gimnazjum w Awiżeniach. Organizacja rozgrywek finałowych przypadła Gimnazjum im J. I. Kraszewskiego z Nowej Wilejki i gospodarze pięknie z tego się wywiązali. W finale graliśmy „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie mecze i bez straty seta zasłużenie cieszyły się z pierwszego miejsca. Na miejsce drugie wspięły się siatkarki z Gimnazjum im. Jana Pawła II. Miejsce trzecie przypadło siatkarkom z Solecznik. Gospodynie okazały się gościnne i musiały się zadowolić miejscem czwartym, ale martwić się nie powinny, gdyż i tak za rok poczyniły największy postęp. Przecież w ubiegłej edycji rozgrywek odpadły już po pierwszym etapie, więc warto znów z zapałem wziąć się do roboty, a za rok na pewno będzie jeszcze lepiej. Podczas dekoracji zamknięcia wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, natomiast drużyny z podium medale o złotym, srebrnym i brązowym kolorze. W każdej ekipie zastała wyróżniona najlepsza zawodniczka turnieju – w naszym taką została Agnieszka Gasztold. Dobrą tradycją stało się, że prezes K.S. „Polonia” Wilno Stefan Kimso dziękuje maturzystkom we wszystkich zespołach i życzy dobrych wyników podczas egzaminów. Tak też i tym razem wręczając kwiaty dla 7 uczestniczek pan Stefan życzył złamanych piór i kontynuowania przygody z siatkówką być może w barwach Polonii.

Waldemar Szumski
Trener piłki siatkowej