Dobry start biatlonistów Szkoły Sportowej na zawodach rowerowych MTB w Niemenczynie

W dniu 2 czerwca ponad 300 rowerzystów i biegaczy z Niemenczyna, Polski, Łotwy, Ukrainy i Litwy wzięli udział w 8 Międzynarodowym MTB maratonie „Wilia”.

MTB maraton rowerowy „Wilia” jest jednym z 14 maratonów kresowych organizowanych we wschodniej części Polski. Rowerzyści w zależności od swoich możliwości fizycznych i chęci mogli wypróbować swoje siły na dystansie Mikro – 200 m, Mini maratonu – 6 km, Fit – 19,0 km, półmaratonu – 38 km i maratonu – 57 km.

Pierwsi na starcie stanęli uczestnicy rowerowego wyścigu „Mini” na dystansie 6 km. W wyścigu „Mini” w grupie wiekowej dziewcząt 11-12 lat bardzo dobrze wystąpiły wychowanki Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie, stając na podium. Paulina Jasiukiewicz najszybciej pokonała dystans 6 km i zajęła 1. miejsce. Patrycja Kuleszo stanęła na trzecim schodku podium, zdobywając medal brązowy. W kategorii chłopców 11-12 lat 3. miejsce zajął Rafał Boban.

Eweta Szidłauskaite, Antoni Butkiewicz i Dominik Nowickas startowali na dystansie Fit 19,0 km. Trasa była bardzo trudna – wytyczona wzdłuż rzeki Wilia po mocno pofałdowanym terenie, nie zabrakło też ostrych skrętów i stromych podjazdów.  Na odcinkach ciągnących się obok rzeki Wilii rowerzyści jechali w kilkudziesięciu centymetrach od rzeki, a potem musieli ostro wspinać się w górę, jechać po skarpie, podziwiając spokojnie płynącą Wilię i rozlegające się za nią pejzaże z wysokości 100 metrów.

Eweta Szidłauskaitie w grupie dziewcząt 13-14 lat zajęła 7 miejsce, pokonując dystans w ciągu 1 godz. 13 min. 56 sek. W tej samej kategorii chłopców Antoni Butkiewicz dystans pokonał z wynikiem 1 godz. 10 min. 07 sek. i zajął 4 miejsce. W kategorii 15-39 Dominik Nowickas zajął 10 miejsce, pokonując dystans 19 km z czasem 59 min. 32 sek.

W klasyfikacji drużynowej Szkoła Sportowa Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie w wyścigu rowerowym na dystansie Mini 6 km zajęła 2 miejsce.

Zdobywcy 1-3 miejsc w kategorii zostali nagrodzeni medalami.