Medalowe żniwo biatlonistów Rejonu Wileńskiego na biatlonowych zawodach Państw Bałtyckich na Łotwie

10-11 września w Madonie odbyły się Mistrzostwa Państw Bałtyckich w biatlonie, w których bardzo dobrze wystąpili przedstawiciele Rejonu Wileńskiego, zdobywając 10 złotych, 9 srebrnych i 2 brązowe medale.

W pierwszym dniu zawodów biatloniści startowali w wyścigu na nartorolkach na dystansie 3; 4 oraz 6 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 100 lub 150 m długości. Porywisty wiatr przeszkadzał biatlonistom celnie wykonywać strzelanie i na karnym kręgu czasami było ciasno. Pierwsze na starcie 3 km stanęły dziewczęta 2008 r. ur. i młodsze. Miła Sienkiewicz bardzo szybko pokonała pierwszy 1 km do strzelania, ale na strzelaniu pomyliła się 2 razy i po pokonaniu dodatkowych 200 m na kolejne okrążenie wyjechała na 2 pozycji. Na drugim strzelaniu trafiła do wszystkich tarcz i objęła prowadzenie. Miła Sienkiewicz bardzo szybko pokonała ostatni kilometr do mety i zwyciężyła z prawie minutową przewagą, pokonując dystans za 9 min. 03 sek. Eliza Szidłauskaitie na strzelnicy pomyliła się 6 razy i na mecie zajęła 4 miejsce z wynikiem 12 min. 32 sek. Eweta Szidłauskaitie na strzelaniu także pomyliła się 6 razy i zajęła 5 miejsce, pokonując dystans za 12 min. 56 sek.

W tej samej grupie wiekowej chłopców Łukasz Mincewicz zajął 2 miejsce, pokonując 3 km za 9 min. 55 sek. Łukasz szybko jechał na nartorolkach, lecz na strzelaniu popełnił 6 błędów, co nie pozwoliło stanąć na najwyższym schodku podium. Dominik Nowickas na strzelaniu pomylił się 3 razy, ale nie był tak szybki na nartorolkach i finiszował czwarty, pokonując dystans za 11 min. 08 sek.

W grupie dziewcząt 2007-2004 r. ur. Emilia Mincewicz stanęła na drugim schodku podium, pokonując 4 km za 14 min. 30 sek. Emilia na strzelaniu leżąc pudłowała 3 razy, na strzelaniu stojąc popełniła 1 błąd. Daniel Buchowski w tej samej grupie wiekowej chłopców dystans 6 km pokonał za 21 min. 43 sek. i zajął 2 miejsce. Daniel na strzelaniu leżąc i stojąc pudłował po 4 razy.

W kategorii K18 nie miała sobie równych Wiktoria Augulyte. Wiktoria 4 km pokonała za 12 min. 28 sek. i zajęła 1 miejsce, strzelanie leżąc wykonując bezbłędnie, a na strzelaniu stojąc popełniając 1 błąd. W kategorii M40 Laimis Raudeliunas zajął 2 miejsce, pokonując dystans 6 km za 20 min. 39 sek. W kategorii K60 i M60 pierwsze miejsca zajęli reprezentanci Rejonu Wileńskiego. Jadwiga Juniewicz zwyciężyła na dystansie 3 km z wynikiem 16 min. 02 sek., popełniając 6 błędów na strzelnicy. Marian Kaczanowski nie miał sobie równych na dystansie 4 km, pokonując dystans za 13 min. 32 sek.