Daniel Buchowski na podium Biatlonowych Mistrzostw Łotwy w Priekuli

30-31 lipca w biatlonowym centrum „Priekuli” odbyły się Biatlonowe Mistrzostwa Łotwy. W zawodach wzięli udział 8 przedstawicieli Rejonu Wileńskiego, wychowankowie Szkoły Sportowej.

W pierwszym dniu zawodów biatloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 60, 45, lub 30 sekund karnych. Pierwsza na starcie 12,5 km stanęła Wiktoria Augulyte, która starowała wśród dziewcząt 2001-2003 r. ur. Wiktoria szybko jechała na nartorolkach, dobrze radziła na strzelnicy, pierwsze strzelanie leżąc wykonała bezbłędnie. Na kolejnym strzelaniu stojąc i leżąc pomyliła się po razie, ostatnie strzelanie stojąc wykonała bezbłędnie i zajmowała 2 miejsce, ale z powodów zdrowotnych nie dojechała do mety.

Daniel Buchowski w kategorii chłopców 2006-2007 r ur. rywalizował na dystansie 10 km. Daniel bardzo szybko jechał na nartorolkach, na pierwszym strzelaniu leżąc pomylił się raz i objął prowadzenie, ale na kolejnych trzech strzelaniach pudłował 7 razy i na mecie zajął 2 miejsce, pokonując dystans za 34 min. 31 sek. i zdobywając srebrny medal Mistrzostw Łotwy. W tej samej kategorii wiekowej dziewcząt Emilia Mincewicz rywalizowała na dystansie 8,4 km. Emilia na 4 strzelaniach pomyliła się 10 razy i na mecie zajęła 5 miejsce, pokonując dystans za 39 min. 04 sek.

W kategorii 2008-2009 r. ur. dziewczęta rywalizowały na dystansie 4,2 km. Miła Sienkiewicz najszybciej pokonała dystans, ale na strzelaniu pomyliła się aż 9 razy i na mecie zajęła 9 miejsce z czasem 17 min. 21 sek. Gabriela Buchowska zajęła 14 miejsce, pokonując dystans za 18 min. 35 sek. Dominik Nowickas miał do pokonania 4,8 km. Dominik na pierwszym strzelaniu leżąc pudłował raz i zajmował 3 pozycję, ale na drugim strzelaniu pomylił się 5 razy i na mecie zajął 17 miejsce z czasem 19 min. 59 sek. Marian Kaczanowski w kategorii M-60 dystans 8,4 km pokonał za 30 min. 19 sek. i zdobył złoty medal Mistrzostw Łotwy w biatlonie. Autor słów dwa strzelania leżąc wykonał bezbłędnie, na pierwszym strzelaniu stojąc pudłował 3, na drugim 2 razy.

W drugim dniu zawodów biatloniści rywalizowali w sprincie-krosie ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 75 m długości. Ałan Kaszperow w grupie chłopców 2004-2005 r. ur. miał do pokonania 6 km. Ałan na dwóch strzelaniach pomylił się 8 razy i zajął 8 miejsce, pokonując dystans za 36 min. 51 sek. Daniel Buchowski rywalizował na dystansie 4,5 km. Daniel na strzelaniu leżąc pomylił się 2 razy i zajmował 2 miejsce, ale strzelając stojąc pudłował 4 razy i na mecie zajął 4 miejsce, ustępując do 3-ego zaledwie 0,5 sek. Daniel 4,5 km pokonał za 25 min. 22 sek. Emilia Mincewicz także zajęła 4 miejsce, rywalizując na dystansie 3,6 km, ustępując do trzeciego 5 sek. Emilia dystans pokonała za 27 min. 33 sek.

Biatloniści 2008-2009 r. ur. rywalizowali na dystansie 3 km. Miła Sienkiewicz na pierwszym strzelaniu leżąc pomyliła się raz i zajmowała 3 miejsce, ale na drugim strzelaniu pudłowała 4 razy i na mecie zajęła 9 miejsce, pokonując dystans za 20 min. 04 sek., Gabriela Buchowska zajęła 13 miejsce z czasem 22 min. 26 sek. Dominik Nowickas zajął 10 miejsce, 3 km pokonując za 17 min. 45sek.

Gratulujemy Danielowi i życzymy naszym biatlonistom sukcesów.

Dyrektor Szkoły Sportowej

Samorządu Rejonu Wileńskiego