Biatloniści Rejonu Wileńskiego na podium biatlonowych zawodów o Puchar mistrza olimpijskiego Algimantasa Szałny w Ignalinie

16-17 października w Ignalinie biatloniści walczyli o Puchar A. Szałny w biatlonie. W pierwszym dniu 50 biatlonistów z Łotwy, Wisagini, Onikszt, Wilna, Ignaliny i Rejonu Wileńskiego rywalizowali w wyścigu indywidualnym na dystansie od 4 do 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc albo 3 razy leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 45 lub 30 sekund karnych.

Pierwszymi na starcie 10 km stanęli Sara Urumowa i Ałan Kaszperow. Sara Urumowa szybko pokonała pierwsze 2 km na strzelaniu leżąc była bezbłędna i wyszła na prowadzenie. Na drugim strzelaniu stojąc popełniła błąd. Na kolejnych dwóch strzelaniach pudłowała po 2 razy i na mecie zajęła 1 miejsce, pokonując 10 km za 39 min. 43 sek. Ałan Kaszpierow nie był tak szybki na dystansie, na strzelnicy popełnił 14 błędów i na mecie zajął 2 miejsce, pokonując dystans za 45 min. 55 sek.

W grupie biatlonistów 2006-2007 r. ur. na starcie stanęli Emilia Mincewicz, Miła Sinkiewicz, Daniel Buchowski, Damian Rynkiewicz.  Miła Sinkiewicz na pierwszym strzelaniu pudłowała raz i objęła prowadzenie, ale na drugim pomyliła się 3 razy i prowadzenie objęła Emilia Mincewicz pudłując raz. O zwycięstwo decydowało ostatnie strzelanie, tu lepiej wypadła Miła Sinkiewicz, pudłując raz i na mecie zajmując 1 miejsce, pokonując 5 km za 15 min. 48 sek. Emilia Mincewicz na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując 5 km za 17 min. 06 sek. Daniel Buchowski uzyskał najlepszy wynik na dystansie, na 3 strzelaniach pudłował po razie i na mecie uzyskał najlepszy wynik, pokonując 7 km za 18 min. 53 sek. Damian Rynkiewicz na strzelaniu pomylił się 9 razy, ale szybko jechał na nartorolkach, dystans pokonał za 23 min. 09 sek. i zajął 2 miejsce.

Ostatnie na starcie stanęli biatloniści 2008-2011 r. ur. Łukasz Mincewicz bardzo szybko jechał na nartorolkach, na 3 strzelaniach pomylił się po razie i nie zostawił żadnych szans rywalom. Łukasz Mincewicz zajął 1 miejsce, pokonując 5 km za 16 min. 09 sek.

Godnie wystąpiły po raz pierwszy startujące w tak wysokiej rangi zawodach siostry Eliza i Eweta Szidłauskaitie. Eliza szybko jechała na nartorolkach, na pierwszym strzelaniu pomyliła się raz, na drugim dwa i prowadziła, ale 4 błędy na ostatnim strzelaniu wznowiły intrygę o zwycięstwo. Eliza Szidłauskaitie bardzo szybko pokonała ostatni kilometr i zajęła 1 miejsce, pokonując dystans 4 km za 19 min. 27 sek. Bardzo dobrze wystąpiła o dwa lata młodsza Eweta, stając na drugim schodku podium. Eweta Szidłauskaitie na strzelaniu popełniła 9 błędów, ale szybko jechała na nartorolkach, pokonując dystans za 20 min. 10 sek.

W kategorii senior M-60 Marian Kaczanowski dystans 7,5 km pokonał za 31 min. 37 sek. i zajął 1 miejsce.