Austėja Gasianceva Baltijos šalių taurės varžybų nugalėtoja bei prizininkė

Estijoje Otepėje mieste praūžė tarptautinės Baltijos šalių taurės varžybos kuriose dalyvavo sportininkai iš Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Lietuvos komandai atstovavo ir būrys Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos mokinių. Varžybos vyko dvi dienas šeštadienį (2024-09-07) ir sekmadienį (2024-09-08). Pirmą dieną mokiniai varžėsi sprinto rungtyje, kuri susideda iš dviejų šaudymo ruožų gulint ir stovint ( jauniesiems sportininkams šaudyt teko du kartus gulint)  ir nuo amžiaus grupės priklausė kokia distancija dalyviai turėjo nučiuožti. O antrą dieną vyko mass starto rungtis kurioje visi dalyviai iš karto stojo prie starto linijos pagal amžiaus grupę, turėjo nučiuožti atitinkama distancija ir keturis kartus apsilankyti šaudykloje, pirmus du kartus gulint ir sekančius du stovint (jaunieji sportininkai šaudė atitinkamai du arba trys kartus iš gulimos pozicijos).

Šeštadienį sprinte prie starto linijos vaikinų iki 13 metų amžiaus grupėje stojo Rafal Boban jam reikėjo įveikti 3 km distanciją su dvejais šaudymo ruožais gulint. Šaudykloje jis suklydo 5 kartus ir už kiekviena nepataikytą šūvį privalėjo nučiuožti papildomus 75 m baudos ratukus, distancija jis įveikė per 10 min 55s ir užėmė 7 vietą. Merginos iki 13 metų turėjo lygiai taip pat du kartus šaudyti iš padėties gulint ir už nepataikytus šūvius sukti 75m baudos ratus, tik joms reikėjo įveikti 3km distanciją. Čia geriausiai pasirodė ir tapo šios grupės nugalėtoja Austėja Gasianceva , ji šaudykloje prašovė tik 1 viena šūvį iš 10 jos finišo laikas buvo 9 min. 40s.

Sekančioje merginų grupėje iki 15 metų turėjo lygiai taip pat du kartus šaudyti iš padėties gulint ir už nepataikytus šūvius sukti 75m baudos ratus, joms reikėjo įveikti 3km distanciją, Eveta Šidlauskaitė šaudykloje ji suklydo 3 kartus ir finišavo su laiku 11min 19s. ir užėmė 11 vietą , Kamila Pozniak šaudykloje ji suklydo 6 kartus ir finišavo su laiku 11min. 42s. ir užėmė 17 vietą,  šaudykloje ji suklydo 3 kartus ir finišavo su laiku 11min 19s. ir užėmė 11 vietą, Monika Gurska šaudykloje ji suklydo 7 kartus ir finišavo su laiku 13min 33s. ir užėmė 36 vietą, Mariia Domannikova šaudykloje ji suklydo 7 kartus ir finišavo su laiku 13min. 49s. ir užėmė 38 vietą

Sekančioje vaikinų grupėje iki 15 metų turėjo lygiai taip pat du kartus šaudyti iš padėties gulint ir už nepataikytus šūvius sukti 75m baudos ratus, jiems reikėjo įveikti 3,6 km distanciją, Daniel Semaško šaudykloje jis suklydo 7 kartus ir finišavo su laiku 14min. 49s. ir užėmė 17 vietą, Antoni Butkevič šaudykloje jis suklydo 6 kartus ir finišavo su laiku 17min. 16s. ir užėmė 27 vietą.

Sekančioje merginų grupėje iki 17 metų dalyvės šaudykloje į taikinius šaudė iš padėčių gulint ir stovint kur netaiklus šūvis kainavo papildomus 75m baudos ratus, bei turėjo įveikti 4,5 km trasą. Geriausiai sekėsi Milenai Bernatovič, šaudykloje klydusi vos du kartus ji užėmė 18 vietą, o jos finišo laikas buvo 20min. 15s. Amelija Bernatovič šaudykloje klydusi 5 kartus ji užėmė 28 vieta.

Sekmadieni mass starto rungtyje prie starto linijos vaikinų iki 13 metų amžiaus grupėje stojo Rafal Boban jam reikėjo įveikti 3 km distanciją su dvejais šaudymo ruožais gulint. Šaudykloje jis suklydo 5 kartus ir už kiekviena nepataikytą šūvį privalėjo nučiuožti papildomus 75 m baudos ratukus, distancija jis įveikė per 10min. 08s ir užėmė 8 vietą.

Merginos iki 13 metų turėjo lygiai taip pat du kartus šaudyti iš padėties gulint ir už nepataikytus šūvius sukti 75m baudos ratus,  joms reikėjo įveikti 3km distanciją. Čia geriausiai pasirodė ir tapo prizininkė Austėja Gasianceva , ji šaudykloje suklydo 3 kartus , distancija ji įveikė per 9min. 52s. ir užėmė 3 vietą.

Sekančioje merginų grupėje iki 15 metų turėjo 3 kartus šaudyti iš padėties gulint ir už nepataikytus šūvius sukti 75m baudos ratus, joms reikėjo įveikti 4 km distanciją, Eveta Šidlauskaitė šaudykloje ji suklydo 5 kartus ir finišavo su laiku 15min. 09s. ir užėmė 7 vietą , Kamila Pozniak šaudykloje ji suklydo 8 kartus ir finišavo su laiku 15min. 57s. ir užėmė 14 vietą.

Sekančioje vaikinų grupėje iki 15 metų turėjo lygiai taip pat 3 kartus šaudyti iš padėties gulint ir už nepataikytus šūvius sukti 75m baudos ratus, jiems reikėjo įveikti 4,8 km distanciją, Daniel Semaško šaudykloje jis suklydo 9  kartus ir finišavo su laiku 21min. 51s. ir užėmė 22 vietą,

Vyresniu merginu grupėje iki 17 metų biatlonininkėms reikėjo įveikti 6 km distanciją su keturiomis ugnies linijomis du kartus gulint ir du kartus stovint o už netaiklų šūvį teko apsukti 75 metrų baudos ratą. Milena Bernatovič kuri šaudykloje klydo 7 kartus ir finišavo su laiku 28min. 05s. ir užėmė 16 vietą. Amelija Bernatovič šaudykloje ji suklydo 11 kartu ir finišavo su laiku 30min. 43s. ir užėmė 24 vietą.