Sėkmingas Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos biatlonininkų startas 5-ajame Baltijos šalių biatlono mėgėjų čempionate Latvijoje

Rugpjūčio 31 – rugsėjo 1 dienomis Madonos biatlono centre „Smeceressils“ biatlono mėgėjai varžėsi 5-ajame Baltijos šalių biatlono čempionate. Biatlonininkai varžėsi riedslidžių ir dviračių biatlono varžybose.

Pirmą varžybų dieną biatlonininkai rungtyniavo riedslidėmis sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 75 arba 150 metrų baudos ratą. Gerai startavo Eveta Šidlauskaitė, atsistodama ant nugalėtojų pakylos. Mergaičių 2010 gim. m. ir jaunesnių grupėje Eveta pirmame ir antrame šaudyme suklydo po 3 kartus, greitai važiavo riedslidėmis ir užėmė 3 vietą, 3 km įveikusi per 11 min. 52 sek.

Gabrielė Buchovskaja mergaičių 2007-2009 gim. m. grupėje varžėsi 3,7 km distancijoje. Gabrielė šaudykloje suklydo 4 kartus, 3,7 km įveikė per 15 min. 59 sek. ir užėmė 3 vietą.

Pirmos dienos varžybų kulminacija tapo vaikų, vyrų ir mišrių estafečių varžybos. Mišriose estafetėse iš 3 sportininkų turėjo būti mažiausiai viena moteris. Pirmoje pamainoje buvo 3 km distancija riedslidėmis, antroje 3 km dviračiais ir trečioje – 1,5 km bėgimas su šaudymu gulint + stovint. Vaikų estafetėje Eveta Šidlauskaitė startavo kartu su Visagino biatlonininkais ir užėmę 2 vieta. Estafetėje gerai startavo Vilniaus rajono atstovai, užėmę trečią vietą ir nusileidę estams 12 sek. bei latviams 10 sek. Pirmoje pamainoje riedslidėmis startavo Eliza Šidlauskaitė (0 baudos ratų), antroje dviračiu varžėsi Dominik Novickas (2 b. r.), trečioje pamainoje bėgo Gabrielė Buchovskaja (3 b. r.). Mūsų atstovai 7,5 km įveikė per 38 min. 21 sek.

Rugsėjo 1 d. biatlonininkai varžėsi individualioje rungtyje dviračiais 4, ir 7,5 distancijose, kurios buvo techniškai sudėtingos ir reikalaujančios fizinio pasirengimo.

Pirmi starto linijoje stojo Eveta Šidlauskaitė ir Radoslav Gužauskas. Eveta Šidlauskaitė 4 km distancijoje pirmame, antrame ir trečiame šaudyme klydo po 1 kartą, greitai važiavo dviračiu ir finišavo 2 vietoje su rezultatu 24 min. 45 sek. Radoslav Gužauskas užėmė 4 vietą, 4 km distanciją įveikęs per 30 min. 59 sek.