SVEIKINAME KAJĄ TVOROGAL IR JOS TRENERĮ MARKĄ VAITONĮ SU IŠKOVOTA 6-A VIETA EUROPOS MINI JAUNUČIŲ ČEMPIONATE!

Rugpjūčio 23 d. startavo 18-asis Atviras Europos mini jaunučių stalo teniso čempionatas. Šis čempionatas vyksta kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį Prancūzijoje, Šiltigeme mieste. Rugpjūčio 23-25 dieną vyko 2011 gim. m. ir 2013 gim. m. amžiaus grupės asmeninės varžybos. Šiame čempionate dalyvavo visi stipriausi Europos šalių žaidėjai. Iš vis šios amžiaus grupėje dalyvavo 77 dalyviai. Į čempionatą išvyko ir Lietuvos mini jaunučių komanda, kuriai atstovavo ir Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos auklėtinės iš Mickūnų: Kaja Tvorogal, Karina Milto, Eva Chalkovskytė ir treneris – Markas Vaitonis.  Mickūnų mergaitės pasirodė geriausiai iš visų Lietuvos rinktinės žaidėjų Kaja Tvorogal užėmė labai aukštą 6 vietą, Eva Chalkovskytė 17 vietą, Karina Milto 21 vietą. Čia yra geriausias rezultatas šių varžybų per visa Lietuvos istorija, dar ne karto nebuvo kad visi 3 rinktinės žaidėjai pateko tarp 32 stipriausių. Čempionato metu Kaja gavo pakvietimą dalyvauti „Stiga masters minimes“ turnyre Belgijoje, kuriame dalyvaus keturiolika 2013 m. gimusių geriausių Europos stalo tenisininkų.

Grupes varžybose Kaja laimėjo prieš Z. Scutte (Olandija) 3;0 , Z. Barthen (Prancuzija) 3:0, M. Cerella (Italija) 3:0, A Batallie (Prancuzija )3:0, Ž. Nikolaičenko (Latvija) 3:0, J. Cazac (Moldova) 3:1. 1/32 pergalė prieš labai stipria D. Haspel (Voketija) 3:1, 1/16 dar viena pergalė prieš labai stipria E. Wu (Šveicarija), 1/8 pralaimėjo po atkaklios kovos A. Ustundag (Turkija)1:3 po to pergalė prieš A. Prohorovici( Moldova) 3:1 ir dėl 5-6 vietos pralaimėjo M. Wu (Šveicarija ) 0:3. Čia yra fantastinis mergaičių pasekimas. Kaip treneris esu labai patenkintas rezultatų. Mergaitės grižo namo ir nuo antradienio jau pradedam ruoštis naujam sezonui. Ir pats maloniausias momentas buvo kai atskridom i Vilniaus oro uosta, mus pasitiko vaikučiu tėvai su ąžuolų vainikais ir M. Mikutavičiaus daina 3 milijonai. Ir dar labai norisi padėkoti Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos direktoriui Robertui Kamorovskiui už suteikta galimybė sudalyvauti man ir mergaitės šiame Europos čempionate.

Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos

mokytojas Markas Vaitonis