VIII Tarptautinis MTB dviračių maratonas „Wilia“ Nemenčinėje

Birželio 2 dieną Nemenčinės mieste vyko VIII Tarptautinis kalnų dviračių maratonas „Wilia“, Saulėtą sekmadienio rytą  biatlono šaudykloje įsikūrusiame varžybų miestelyje būriavosi per 300 dviračių maratono ir bėgimo dalyvių iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos ir Lietuvos. Dviratininkai, atsižvelgę į savo galimybes ir fizinį pasirengimą, galėjo varžytis Mikro maratono – 200 m, Mini maratono – 6 km, Fit – 19,0 km,  pusės maratono – 38 km ar maratono – 57 km distancijose.

Pirmieji kovą dėl medalių pradėjo 6 km Mini maratono dalyviai. Mini maratono mergaičių 11-12 metų grupėje puikiai startavo Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos biatlonininkės. Nugalėjo Paulina Jasiukevič, trečia finišavo Patricija Kulešo. Vaikinų 11-12 metų kategorijoje Rafal Boban finišavo 3 vietoje.

12.30 val. startavo maratono, pusės maratono ir Fit maratono dalyviai. Maratono trasa buvo sunki, driekėsi per mišką, kur buvo daug greitų ruožų, tačiau netrūko ir staigių posūkių ar stačių įkalnių. Du ruožus dviratininkai turėjo įveikti Neries pakrante, važiuodami šalia vandens arba prie pat skardžio, grožėdamiesi ramiai tekančia upe ir apylinkėmis iš 100 metrų aukščio. Keliose vietose sportininkai turėjo pervažiuoti upelį, balas, o paskutinę stačiausią įkalnę, dviratininkų pavadinta „Everestu“, įveikė stebimi ir palaikomi žiūrovų.

19,0 km distancijoje Fit maratono mergaičių 13-14 metų grupėje Eveta Šidlauskaitė distancijoje užtruko 1 val. 13 min. 56 sek., užimdama 7 vietą. Antoni Butkevič vaikinų grupėje užėmė 4 vietą, distancijoje užtrukęs 1 val. 10 min. 07 sek. Fit 15-39 metų vyrų grupėje Dominik Novickas užėmė 10 vietą, 19 km įveikęs su rezultatu 59 min. 32 sek.

Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos komanda 6 km Mini maratono įskaitoje užėmė 2 vietą.

1-3 vietų nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais.