VILNIAUS R. NEMENČINĖS SPORTO MOKYKLOS MOKYTOJAI SĖMĖSI NAUJŲ ŽINIŲ KONFERENCIJOJE „FIZINIO UGDYMO MOKYTOJŲ FORUMAS‘24“


Vasario 20 dieną Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos 10 mokytojų dalyvavo konferencijoje „Fizinio ugdymo mokytojų forumas‘24“. Konferencija vyko Kauno rajone Vytauto Didžiojo universiteto Prezidento Valdo Adamkaus Sporto centre. Renginys buvo skirtas fizinio ugdymo mokytojams, sporto ir kūno kultūros pedagogikos studentams iš visos Lietuvos, aukšto meistriškumo ir asmeniniams treneriams. Tai buvo puiki proga susipažinti su naujausiomis fizinio ugdymo ekspertų idėjomis, fizinio ugdymo pamokų problemomis, pasisemti aktualiausių žinių, fizinio ugdymo metodikų ir išbandyti jas praktiškai.

Renginį galima būtų padalinti į dvi dalis – teorinę ir praktinę. Konferencija pradėta diskusija „Ateities fizinio ugdymo perspektyvos“, kurioje Gintaras Daugėla, Kauno rajono Raudondvario gimnazijos mokytojas, Mindaugas Požėla, Nacionalinės švietimo agentūros specialistas, ir Aušra Lisinskienė, VDU akademijos dėstytoja, kalbėjo apie fizinio ugdymo strategiją, gaires, naujoves, ateities perspektyvas, studentų ir naujų specialistų, mokytojų ir trenerių ruošimo sunkumus, atsakinėjo į rūpimus klausimus.

Kitoje konferencijos dalyje fizinio ugdymo mokytoja Renata Kviklienė ir biologijos mokytoja Angelina Naruševičienė papasakojo apie integruotą fizinio ugdymo ir biologijos pamoką, kaip joms pavyko įgyvendinti ją Trakų rajono Lentvario Henriko Sinkevičiaus gimnazijoje. Pamokos tema „Nuo idėjos iki pamokos įgyvendinimo“. Lektorės ne tik papasakojo, bet ir skaidrėse parodė pamokos eigą, pasidalino gerąja patirtimi apie pamokos planavimą, pasiruošimą, ir integruotos pamokos įgyvendinimą. Buvo įvardinti tokios pamokos privalumai, padarytos klaidos  ir išryškėję trūkumai.

Labai naudinga buvo sekanti renginio dalis, kurioje kineziterapeutas, „INNOVAMED“ kinezaterapijos studijos vadovas Tadas Mikelionis papasakojo apie taisyklingų judesių mokymą, jų svarbą, reikšmę lavinant fizines savybes, įgūdžius, formuojant taisyklingą laikyseną, kuri yra būtina norint apsisaugoti nuo sveikatos problemų ir traumų bei svarbi ir siekiant gerinti sportinius pasiekimus.

Po kavos pertraukos prasidėjo praktinė konferencijos dalis. Šią dalį pradėjo VDU Šveitimo akademijos dėstytoja dr. Rasa Vainonė. Jos tikslas buvo supažindinti renginio dalyvius su žaidimais mažoje erdvėje, kaip galima net ir nedidelėje sporto salėje maksimaliai išnaudoti galimybę aktyviai judėti ir saugiai užimti vaikus, įdomiai vesti pamoką, treniruotę nemažai mokinių grupei. Dalyviai buvo padalinti į grupes ir kiekvienai grupeibuvo skirtas ribotas sporto salės plotas, kurioje reikėjo dalyvauti įvairiuose žaidimuose. Pranešėja dr. Rasa V. labai trumpai nupasakodavo žaidimo esmę ir taisykles ir su švilpuku pradėdamas žaidimas. Žaidimai buvo labai intensyvūs, bet gan trumpi, vos po 5-7 min. Po to žaidimas buvo stabdomas, įvedami pakeitimai, vėl švilpukas ir pirmyn. Tai buvo labai įdomi, smagi, labai linksma dalis, kurioje dalyvavo dauguma mūsų mokyklos mokytojų, varžėsi ir bandė įveikti varžovus. Bent akimirkai galima buvo pasijusti mokiniais, kurie nori laimėti ir įrodyti savo pranašumą.Tai buvo labai naudinga patirtis, su kuria dauguma mokytojų, treneriu susiduria savo kasdieniame darbe – mažai vietos ir daug auklėtinių.

Sekančioje dalyje buvome supažindinti su e-sportu ir kaip sudominti mokinius kultivuoti šią sporto kryptį. Nors visi esame girdėję apie tokią sporinę veiklą, tačiau mažai kas žinojo apie jos galimybes, populiarumą, mažai kas buvo įsigilinęs į jos esmę. Todėl buvo įdomu išgirsti VDU Švietimo akademijos dėstytojo Edgaro Abramavičiaus pasakojimą apie šios sporto srities atsiradimo istoriją, tradicijas, pasiekimus ir galimybes atitraukti vaikus nuo interneto ekrano prie judesio. Sužinojome, kad e-sportas yra tam tikra priemonė, kuri geba vaikus atitraukti iš virtualaus pasaulio į tikrovę, priversti bendrauti, judėti, nors daugumai mūsų atrodė, kad šis būdas sportuoti yra mums svetimas ir didinantis vaikų izoliaciją. Pasirodo, kas taip mąstė – klydo.

Konferencijos praktinę dalį užbaigė etno žaidimai. Šios sporto šakos entuziastas Vilius Marma parodė ir leido išbandyti du žaidimus „Išmuštuką“ ir „Gaudyklę“. Abu žaidimai prajuokino dalyvius ir žiūrovus. Todėl su gera nuotaika visi priartėjome prie renginio pabaigos.

Norėtume padėkoti Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos administracijai už suteiktą galimybę dalyvauti labai naudingame renginyje, už laiku pateiktą informaciją, už skirtą transportą ir apmokėtą dalyvio mokestį visiems susidomėjusiems mokytojams. Tai buvo prasmingai praleistas laikas, skirtas praplėsti mūsų žinių, kompetencijų akiratį, susipažinti su naujovėmis ir jas išbandyti, tai buvo puiki galimybė padiskutuoti, susitikti ir pagvildenti klausimus apie savo darbo specifiką, aktualijas, planus ir ateitį.

Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos

tinklinio mokytojas metodininkas

Valdemaras Šumskas