6 Vilniaus rajono biatlonininkų aukso medaliai varžybose Latvijoje

Rugsėjo 11 d. biatlonininkai varžėsi persekiojimo rungtyje dviračiais, atsižvelgiant į sprinto rungties rezultatą. Biatlonininkai startavo 4, 7,5 ir 10 km distancijose, kurios buvo techniškai sudėtingos ir reikalaujančios fizinio pasirengimo.

Pirmi starto linijoje stojo Viktorija Augulytė, Mila Senkevič, Jadvyga Junevič ir Marijan Kačanovski. Mila Senkevič 4 km distancijoje pirmame šaudyme suklydo du kartus, antrame ir trečiame pataikė į visus taikinius, labai greitai važiavo dviračiu ir nugalėjo su rezultatu 21 min. 45 sek. Eliza Šidlauskaitė pirmame šaudyme suklydo du kartus, bet sekančiose šaudymuose prašovė 6 kartus ir finiše užėmė 2 vietą su rezultatu 28 min. 02 sek. Eveta Šidlauskaitė atsistojo ant 3 nugalėtojų pakylos laiptelio, 4 km įveikusi per 30 min. 17 sek. Lukaš Mincevič vaikinų grupėje trijose šaudymuose suklydo 5 kartus, bet labai greitai važiavo dviračiu ir nugalėjo 4 km distancijoje su rezultatu 22 min. 17 sek. Dominik Novickas šaudyme suklydo 5 kartus ir užėmė 2 vietą su rezultatu 24 min. 32 sek. Emilija Mincevič mergaičių 2007-2004 gim. m. grupėje varžėsi 7,5 km distancijoje. Emilija šaudyme suklydo 5 kartus ir finišavo antra, distancijoje užtrukusi 37 min. 56 sek. Labai gerai mergaičių M18 grupėje startavo Viktorija Augulytė nugalėjusi 7,5 km. distancijoje su rezultatu 38 min. 28 sek. Viktorija buvo vienintelė, kuriai pavyko pataikyti į visus 20 taikinių iš 20 šovinių. Jadvyga Junevič ir Marijan Kačanovski eilinį kartą įrodė savo pranašumą, nugalėję savo amžiaus grupėse. Jadvyga moterų M60 grupėje varžėsi 4 km distancijoje su šaudymu 2 kartus gulint ir vieną stovint. Jadvyga šaudykloje suklydo 3 kartus, distanciją įveikė per 30 min. 48 sek. ir iškovojo aukso medalį. Marijan varžėsi 7,5 km distancijoje, keturiose ugnies linijose klydo 5 kartus ir nugalėjo su rezultatu 36 min. 36 sek.

Po to prie 10 km starto linijos stojo Daniel Buchovskij ir Laimis Raudeliunas. Daniel Buchovski labai greitai važiavo dviračiu, tačiau šaudyme suklydo 10 kartų ir užėmė 2 vietą, distancijoje užtrukęs 39 min. 44 sek. Labai gerai startavo Vilniaus rajono atstovas Laimis Raudeliunas V40 grupėje, atsistoję ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio. Laimis šaudykloje suklydo 6 kartus, 10 km įveikęs per 38 min. 44 sek.

Varžybų kulminacija tapo mišrių estafečių varžybos. Tarp 3 sportininkų estafetėje turėjo būti mažiausiai viena moteris. Pirmoje pamainoje buvo 3 km distancija riedslidėmis, antroje 3 km dviračiais ir trečioje – 1,5 km bėgimas su šaudymu gulint + stovint. Estafetėje labai gerai startavo Vilniaus rajono atstovai, užėmę pirmas dvi vietas. Nugalėjo Vilniaus rajono sporto centro komanda. Pirmoje pamainoje riedslidėmis startavo Viktorija Augulytė (0 baudos ratų), antroje dviračiu varžėsi Daniel Buchovskij (2 b. r.), trečioje pamainoje bėgo Emilija Mincevič (2 b. r.). Sporto centro atstovai 7,5 km įveikė per 32 min. 18 sek. Antrą vietą iškovojo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos atstovai, pirmoje pamainoje riedslidėmis važiavo Mila Senkevič (5 baudos ratai), antroje dviračiu varžėsi Marijan Kačanovski (1 b. r.), trečioje pamainoje bėgo Alan Kašperov (6 b. r.). Sporto mokyklos atstovai 7,5 km įveikė per 33 min. 33 sek.

Dėkojame Vilniaus rajono administracijai už Nemenčinės miesto sporto klubo „Nempolis“ projekto finansinę paramą už dalyvavimą Baltijos šalių biatlono veteranų čempionate.